Styczeń

Międzynarodowy Dzień Przytulania

Dzień przytulania31 stycznia – Międzynarodowy Dzień Przytulania.
Ludzie lubią się przytulać. Dotyczy to zarówno młodszych, jak i starszych, kobiet, jak i mężczyzn. Jest to jedna z najbardziej naturalnych aktywności w życiu człowieka, która towarzyszy nam od narodzin. Stanowi bardzo ważny element w relacjach interpersonalnych – dobrzy znajomi ściskają się na przywitanie, przyjaciele tulą się, aby pocieszyć siebie nawzajem i dodać otuchy, kochankowie nie wyobrażają sobie stosunku bez tego rodzaju pieszczot. Obejmowanie się, jest bowiem oznaką całkowitej akceptacji i miłości. Wzmaga poczucie bezpieczeństwa, dodaje energii, poprawia nastrój i jest skuteczną receptą na zakończenie nawet najgroźniejszej kłótni. Przytulać powinniśmy się codziennie, gdyż pozytywne konsekwencje tego działania są ogromne.
(więcej…)

Published: Listopad 19, 2013 | Comments: 0

Międzynarodowy Dzień Mobilizacji przeciwko Wojnie Nuklearnej

Międzynarodowy Dzień Mobilizacji przeciwko Wojnie Nuklearnej28 stycznia obchodzony jest Międzynarodowy Dzień Mobilizacji przeciwko Wojnie Nuklearnej.
Data ta ma być momentem refleksji nad tym, jak bliskie i jak realne jest zagrożenie użycia broni jądrowej oraz z jakimi katastrofalnymi skutkami wiązałoby się użycie broni nuklearnej na najmniejszą nawet skalę. To realny problem współczesnego świata.
Co jakiś czas wybuchają nowe niepokoje społeczne i wraca widmo konfliktów o charakterze międzynarodowym. Blisko 30 tysięcy głowic jądrowych w różnych obszarach świata czeka tylko, aż ktoś podejmie decyzję o ich użyciu. To już nie tylko broń takich mocarstw jak Stany Zjednoczone czy Rosja, ale również Wielkiej Brytanii, Francji, Chin, Indii, Izraela, Pakistanu, Korei Północnej.
Wystarczy jeden niewłaściwy ruch, któregoś z tych państw i wizja katastrofy stanie się rzeczywistością.
(więcej…)

Published: Styczeń 28, 2013 | Comments: 0

Dzień Sekretarki i Asystentki

Sekretarka25 stycznia – Dzień Sekretarki i Asystentki.
Tego dnia wszystkie sekretarki i asystentki śmiało mogą prosić swoich szefów o zrobienie kawy i podanie gazety 🙂
W Polsce Święto Sekretarki i Asystentki obchodzimy zaledwie od kilku lat – przywędrowało do Nas ze Stanów Zjednoczonych. W Ameryce Święto cieszy się dosyć dużą popularnością – pierwszy raz obchodzono je już w 1952 roku. Pomysłodawcą tego Święta był Sekretarz handlu Stanów Zjednoczonych Charles W. Sawyer.

Published: Styczeń 25, 2013 | Comments: 0