Dzień Mężczyzny

Święto wszystkich mężczyzn

W polskiej tradycji głęboko zakorzenione jest świętowanie Dnia Kobiet. Jest to dzień, w którym panowie obdarowują swoje żony, córki, matki czy przyjaciółki kwiatami, słodkościami, kosmetykami, biżuterią lub innymi prezentami. Warto jednak pamiętać, że panie również mogą odwdzięczyć się panom i obchodzić wraz z nimi Dzień Mężczyzny.

Dzień Mężczyzny jest świętem, które w Polsce cieszy się niewielką popularnością. Częściej obchodzi się Dzień Chłopaka (30 września). Dzieje się tak głównie dlatego, że w tym dniu dziewczęta wręczają chłopcom podarki w szkołach. Organizuje się także wtedy różnego rodzaju imprezy: dyskoteki, ogniska czy wycieczki. Święto mężczyzny ma natomiast krótką tradycję i nie jest popularyzowane tak bardzo jak Dzień Chłopaka. Dzień Mężczyzny pierwszy raz obchodzono dopiero 19 listopada 1999 roku w odległym Trynidadzie i Tobago. W Polsce za Dzień Mężczyzny uznaje się jednak inną datę – 10 marca, kiedy to w Kościele katolickim przypada Wspomnienie 40 Męczenników z Sebasty. Bez względu na to, w jakim dniu obchodzi się święto mężczyzn, powinno ono być dniem, w którym panowie są najważniejsi – oni także zasługują na taką samą uwagę, jaką otrzymują od nich panie w Dniu Kobiet.

Warto podkreślić, że święto mężczyzny powinno stać się piękną polską tradycją tak samo jak jest nią Dzień Kobiet. Nie powinniśmy więc odrzucać święta panów z powodu jego niewielkiej popularności. Trzeba bowiem pamiętać, że nie ma innego dnia, w którym panie mogłyby pokazać panom jak bardzo są im potrzebni, kochani i ile dla nich znaczą. Co prawda, 23 czerwca obchodzimy Dzień Ojca, jednak nie jest to dzień, w którym można powiedzieć mężowi czy narzeczonemu, że jest najwspanialszym mężczyzną na świecie i że bez niego życie nie byłoby tak wspaniałe. Ponadto, 10 marca wypada zaraz po Dniu Kobiet, co powoduje, że świętowanie obu dni można połączyć. Zakochani mogliby więc z tej okazji udać się na romantyczną wycieczkę czy zjeść kolację przy świecach.

Jeśli zdecydujemy się, że będziemy celebrować Dzień Mężczyzny, musimy znaleźć prezenty dla najbliższych naszemu sercu panów. Panie nie powinny mieć większego problemu z wyborem podarku, który ucieszy ich mężów czy synów, gdyż mężczyźni są mniej wybredni od pań i często cenią sobie prezenty praktyczne. Strzałem w dziesiątkę mogą więc okazać się zestawy kosmetyków lub bokserki w zabawny wzór. Pierwszy prezent będzie idealny dla każdego pana bez względu na jego wiek, drugi natomiast bardziej przypadnie do gustu młodszym panom, którzy posiadają duże poczucie humoru.

Panowie najczęściej są także wielbicielami słodkości. Czekoladki, ciasta czy torty będą więc dla nich doskonałą niespodzianką. Na sklepowych półkach znajdziemy szeroki wybór czekoladek nadziewanych i mlecznych, które ucieszą wszystkich małych i dużych mężczyzn. Możemy również pokusić się o zakup ręcznie robionych czekolad, które wykonywane są z najlepszego kakao i wielu oryginalnych dodatków takich jak chili czy orzechy nerkowca. Czekolady takie można także zamówić w dowolnym kształcie (np. serca, samochodu). Natomiast panie, które lubią piec, mogą zaskoczyć swoich mężczyzn ich ulubionym ciastem lub kilku wartswowym tortem. Panowie z pewnością docenią wysiłek włożony w przygotowanie wypieku specjalnie dla nich i zjedzą go z ogromną radością.

Dla miłośników aktywnego wypoczynku wspaniałym podarkiem na Dzień Mężczyzn może być natomiast nowy sprzęt sportowy lub karnet na siłownię czy basen. Panie posiadające większy budżet na zakup prezentu mogą również zdecydować się na wykupienie wycieczki w góry czy miejsca na spływie kajakowym. Ciekawym pomysłem może być także zakup skoku ze spadochronem, lotu na paralotni lub przejażdżki sportowym samochodem po torze wyścigowym. Taki prezent spodoba się przede wszystkim panom, którzy lubią czuć dreszczyk emocji.

Trzeba także podkreślić, że istnieje również szeroki wybór prezentów z przymrużeniem oka. Dla panów można więc kupić śmieszne kubki, poduszki w kształcie piersi czy zabawne krawaty. Są to jednak prezenty, które można podarować jedynie panom, z którymi łączą nas bliskie i zażyłe relacje. Dla mężów czy narzeczonych można również kupić erotyczną bieliznę czy zabawkę, która wprowadzi nieco pikanterii do sypialni.

Warto jednak pamiętać, że Dzień Mężczyzny to nie tylko prezenty. Najważniejsza powinna być sama pamięć o nich i fakt, że zostaną oni pochwaleni i docenieni przez kobiety. Nic bowiem bardziej nie cieszy męskiej dumy niż dobre słowo wypowiedziane przez płeć piękną. Trzeba więc powiedzieć swojemu mężczyźnie, że świat bez niego nie byłby tak piękny jak jest teraz. W końcu nic nie może go zastąpić – nawet najlepsza przyjaciółka nie potrafi otoczyć drugiej kobiety tak ogromną troską i ciepłem, a także pocieszyć i pozwolić wypłakać się na ramieniu.

Leave a Comment